Pilates s Emou

CVIČENÍ JE DO ODVOLÁNÍ PŘERUŠENO.

Cvičení probíhá v sokolovně v pondělí v čase od 17:30 do 18:45 hod. Cena za lekci 50,-Kč

Lekci vede zkušená cvičitelka Emilie Zezulová.

Pilates patří mezi oblíbené druhy cvičení. Rozvíjí flexibilitu, sílu, dýchání a také zlepšuje držení těla. Základní principy cvičení jsou plynulý soustředěný pohyb vycházející ze středu těla, které je vnímáno jako centrum síly. Pilates klade důraz na posílení zádových svalů, svalů pánevního dna, hýžďových svalů a především hlubokých břišních svalů, které tvoří oporu páteře.

Aktivují se tak podpůrné svaly, které při běžných posilovacích cvičeních zůstávají netknuty. Díky tomu se zvyšuje celková flexibilita těla, rozvíjí se koordinace pohybu a rovnováha. Dochází k výraznému zlepšení držení těla a k odstranění bolesti kloubů i problémů se zády.

Cvičení je vhodné pro všechny věkové kategorie.