Aerobik s Jitkou

Cvičení probíhá v místní sokolovně každou středu v čase od 19:00 do 20:15 hod. Cvičí se po celý rok, kromě letních prázdnin. Cena za lekci 50,-Kč

Lekci vede zkušená cvičitelka Jitka Sáňková, cvičitelka první třídy s licencí od roku 2002.

Získané zkušenosti využívá během cvičení. V průběhu cvičení upozorní na cviky, které nejsou vhodné pro určité zdravotní potíže nebo pro mladší cvičenky. Každá cvičební hodina je trošku jiná, co se týká choreografie. Spousta cviků se však opakuje, ale jsou pouze poskládány v jiném pořadí. Hodiny jsou kombinované s tanečním aerobikem a intervalovým aerobikem. V hodině jsou využívány overbally při závěrečném posilování na břišní svaly, ale taky na svaly zádové a paže. Do cvičení jsou také zařazeny i prvky jógy.

Pro vysvětlení:

Taneční aerobic - jednoduché choreografie s prvky tance, rychlejší tempo a střídání jednotlivých tanečních kroků.

Intervalový aerobic - posilovací cviky formou body formu, výpadů. squatů, balančních cviků, zkrátka posilovacích cviků na horní i dolní polovinu těla. Tempo je pomalejší a cvičení je spíše silové.

Spojení těchto dvou cvičebních forem aerobního cvičení se jeví jako velmi účinné jednak při redukování tělesné hmotnosti, při posilování a zpevnění svalových partií, ale také i pro zvyšování fyzické vytrvalosti a výkonnosti. V neposlední řadě musíme zmínit i pozitivní vliv na naši psychiku. Hodiny jsou vždy vedeny lektorkou tak, aby si ženy cvičení užívaly, hodina byla pro ně fyzicky přijatelná, náročnost choreografie vyhovující a ze cvičení vždy odcházely spokojené, šťastné a příjemně unavené. To je cílem každé cvičební hodiny ve Valchově.